Gry

Chcesz sprawdzić co wiesz o Naturze 2000? Chcesz poćwiczyć pamięć? Chcesz poznać nowe gatunki roślin i zwierząt? Jeśli na co najmniej jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco - skorzystaj z naszych gier, wejdź i zagraj!

 

 

Gra komputerowa – planszowa


„Orły Natury 2000” – to gra komputerowa przeznaczona dla wszystkich powyżej 7 roku życia. To wspaniały sprawdzian zarówno wiedzy ekologicznej, jak i szczęścia w rzutach kostką. Kto pierwszy zrobi coś dobrego dla środowiska naturalnego? Kto odnajdzie magiczne przejście – sposób przyśpieszający wędrówkę? Kto odpowie na największą liczbę pytań i uzyska najwięcej punktów?  Kto pierwszy pojawi się na mecie? Odpowiedzi na te i 90 innych pytań znajdziecie grając w Orły Natury 2000. Spróbujcie swoich sił, zapraszamy!

Jeśli chcesz poznać zasady gry - kliknij.

Memo

Zapamiętaj układ zdjęć przyrodniczych. Te same zdjęcia połącz w pary. Zrób to jak najszybciej, za pomocą jak najmniejszej liczby kliknięć! Masz na to 5 minut.
W grze istnieją trzy poziomy trudności: łatwy – składający się z 10 par zdjęć, średni – złożony z 12 par fotografii oraz trudny - w którym musisz znaleźć aż 14 par.
Aby odwrócić kwadrat pod którym ukryte jest zdjęcie należy kliknąć w niego myszką.

Puzzle

Do wyboru masz trzy poziomy trudności: łatwy, średni, trudny. Masz możliwość uruchomienia podglądu w postaci fotografii w odcieniach szarości, który z całą pewnością ułatwi Tobie zadanie. Klikając myszką w kolorowe puzzle, możesz przeciągnąć je w dowolne miejsca na planszy. Zrób to jak najszybciej, za pomocą jak najmniejszej liczby kliknięć! Masz na to 5 minut. Powodzenia!

Kolorowanki

Do wyboru masz pięć obrazków do pokolorowania. Klikając myszką w strzałki „<”, „.>” możesz wybrać obrazek, który chcesz pokolorować. Aby zadanie było łatwiejsze masz możliwość obejrzenia prawidłowo pokolorowanego obrazka poprzez kliknięcie opcji „zobacz w kolorze”.
Aby pokolorować obrazek należy wybrać kolor z palety - poprzez kliknięcie kwadracika z wybraną barwą. Następnie mając już wybrany kolor, klikasz myszką miejsce na obrazku któremu chcesz nadać kolor. Jeśli chcesz zmienić barwę – powtarzasz czynność wybierając inny kolorowy kwadracik z palety. Na zabawę z kolorami masz całe 5 minut.

Znajdź różnicę


Do wyboru masz dwa poziomy trudności: łatwy w postaci 1 historyjki obrazkowej oraz trudny w postaci 5 zdjęć przyrodniczych do wyboru.
Zadanie polega na tym aby znaleźć określoną liczbę różnic pomiędzy przedstawionymi obrazkami lub fotografiami.
Aby zaznaczyć zauważoną różnicę, należy na obrazku lub zdjęciu znajdującym się po prawej stronie ekranu, najechać na nią myszką i kliknać. Jeśli prawidłowo ją zauważyłeś wówczas na ekranie w danym miejscu pojawi się białe „kółeczko”.
Zrób to jak najszybciej, masz na to 5 minut.