Wizyty Tiliobusa zakończone!

W październiku 2014 r. nasze edukacyjne mobilne stanowisko tj. tzw. Tiliobus zakończyło wizyty wyjazdowe w Państwa miejscach zamieszkania.  Od 29 sierpnia 2013 r. do 2 października 2014 r. odwiedziliśmy 48 miejsc zlokalizowanych we wszystkich powiatach województwa kujawsko-pomorskiego i uczestniczyliśmy w wydarzeniach organizowanych przez gminy i placówki oświatowe, w których łącznie uczestniczyło około 46 tysięcy osób. Listę miejsc które odwiedziliśmy znajdziecie Państwo tutaj

Celem naszych wizyty było przybliżenie mieszkańcom zagadnień związanych z Obszarami Natura 2000 i ich znaczeniem dla krajów położonych na terenie Wspólnoty Europejskiej poprzez edukacyjne gry terenowe, pogadanki i quizy wiedzowe.

Osoby odwiedzające nasze stanowisko grały w grę terenową, memo terenowe oraz układały puzzle z gatunkami chronionymi w ramach programu Natura 2000, oglądały wystawę terenową, uczestniczyły w pogadankach oraz rywalizowały kto zdobędzie więcej punktów w grach komputerowych i odpowiadały na pytania quizowe i zdobywały tytuł "Orła Natury 2000".

Dziękujemy wszystkim placówkom oświatowym i samorządowym za zaproszenie na organizowane przez z nich wydarzenia i umożliwienie spotkania z mieszkańcami ich regionu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzeń za udział w naszych grach i zabawach

Galeria z wydarzeń- kliknij tutaj

 

 

Tiliobus - mobilne stoisko ekologiczne

Jednym z zaplanowanych działań projektu " Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa kujawsko - pomorskiego" są wizyty Tiliobusu - specjalnie przystosowanego samochodu - tzw. mobilnego stoiska ekologicznego.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wizytami Tiliobusu, chcecie aby stanowisko zagościło na organizowanym przez Was pikniku lub innej imprezie zapoznajcie się z regulaminem oraz wypełnijcie on line kartę zgłoszenia.

Jeśli Wasze zgłoszenie zostanie pozytywnie zaopiniowane przez Organizatora, jego przedstawiciel zgłosi się do Was w celu ustalenia szczegółów.

 

  Serdecznie zapraszamy!

O projekcie

Budowanie świadomości ekologicznej, poznawanie zasobów przyrodniczych województwa kujawsko - pomorskiego to główne założenia projektu. Jednodniowe, dwu lub trzydniowe pobyty w Szkole Leśnej na Barbarce to zaledwie jedno z wielu zaplanowanych działań!